Rozwój osobisty,  Strona główna

Boży kierunek

Każdego dnia dokonujemy wyborów, które kształtują naszą historię życia. Gdyby ktoś poprosił cię o opowiedzenie historii swojego życia, co byś powiedziała?

Możesz zaczać od tego, gdzie sie urodziłaś i jak zostałaś wychowana. Może wspomniałabyś o swojej pierwszej miłości lub o tym jak wyjechałaś na studia. Jeśli jesteś rodzicem, może przewijałabyś zdjęcia w telefonie i pochwaliła się swoją rodziną. Co składa się na twoją historię?

Większość z nas ma w życiu rozdziały, których wolelibyśmy nikomu nie pokazywać. Może znalazłaś się w miejscu, w którym nigdy nie chciałaś być. Podjęłaś decyzje, które zaprowadziły cię dalej niż kiedykolwiek zamierzałaś dotrzeć. Zrobiłaś rzeczy, które kosztują więcej niż kiedykolwiek myślałaś, że będziesz musiała zapłacić. Zrobiłaś coś czego nie możesz cofnąć.

Twoja historia się nie skończyła. Nie jest za późno na zmianę historii, którą opowiesz pewnego dnia. Niezależnie od tego, co zrobiłaś lub czego nie zrobiłaś, twoja przyszłość jest jeszcze nie zapisana.

Masz więcej zwycięstw do wygrania, więcej przyjaciół do poznania, więcej zmian do zrobienia, więcej Bożej dobroci do doświadczenia.

Zacznij

Oto jeden ze sposobów na zmianę swojej historii: zacznij coś nowego.

Zapytaj samą siebie: Co musze zacząć robić, aby zbliżyć się do historii życia, którą chciałabym opowiedzieć?

Co możesz zacząć dzisiaj? Może będzie to codzienna modlitwa? Zasięgnięcie porady dotyczącej nierozwiązanego problemu? Zanotuj to. Zapisz swoje przemyślenia. Przelej swoje refleksje na papier.

Myślę, że nadzieja na lepsze jutro to coś, co trzyma nas przy życiu. Gdy jesteśmy pogrążeni w prawie ostatecznej rozpaczy, zawsze jeszcze możemy się dźwignąć i uwierzyć, że zmiana jest możliwa. Nikt nigdy nie wyrwie nam z serca nadziei na nowe, lepsze życie. Dzięki Bogu bez cienia zwątpienia możemy mówić, że w końcu i tak wszystko będzie dobrze.

Zawsze warto raz jeszcze zacząć wszystko od nowa. Nie ważne jest, ile razy nam się nie udało, ilu decyzji wciąż nie podjęliśmy. Naprawdę każdego dnia możemy z ufnością rozpocząć kolejną próbę.

Zatrzymaj się

Jedną z najlepszych decyzji, jakie możesz podjąć, kiedy czujesz się przytłoczona lub stoisz przed ważnymi wyborami to zatrzymać się. Zrób sobie przerwę. Zasięgnij Bożej mądrości od ludzi, którym ufasz.

Większość z nas ma dobre intencje dla tego co robimy. Jednak wiele z nas wydaje sie zaskoczonych, gdy okazuje się, że jesteśmy daleko od miejsca, w którym chcielibyśmy się znaleźć. Wielkie zmiany w naszym życiu – zarówno negatywne, jak i pozytywne- rzadko wydarzają się bez poprzedzającej ich serii decyzji, które tworzą efekt domina.

Kiedy zatrzymujesz się, by podsumować, gdzie jesteś i dokąd chcesz się udać, wtedy możesz zdecydować, jak dostać się do miejsca, do którego dążysz. Traktuj każdy wybór tak, jakby był kolejnym krokiem do celu.

Zatrzymaj się nie tylko po to by rozważyć możliwe konsekwencje, ale też żeby przerwać podróż w złym kierunku. Może konieczne jest zrobienie kroku w strone odpowiedzialności, przebaczenia, właściwych przyjaciół czy znalezienia nowego miejsca do życia.

Zadaj sobie pytania:

  1. Jeśli dokonam wyboru, który rozważam, dokąd mnie to zaprowadzi?
  2. Co mogę przerwać, aby zbliżyć się do kierunku, który wskazuje mi Bóg?

Ruszaj

Czy przeczuwasz, że coś nowego wydarzy się w twoim życiu? Pragniesz zmiany? Nawet jeśli teraz tego nie czujesz, zawsze dobrym pomysłem jest przygotowanie serca na nadchodzące zmiany, bo masz je jak w banku.

Czasami najlepszą decyzją, jaką możesz podjąć, aby zrozumieć w jakim kierunku woła cię Bóg jest wyruszyć. Może zainspirowałaś się określoną grupą ludzi, pomysłem lub miejscem. Podążaj za swoją intuicją i zobacz dokąd cię to zaprowadzi. Aby zbliżyć się do swojego przeznaczenia, być może będziesz musiała oddalić się od swojej strefy komfortu.

By pójść gdzie indziej, musisz zostawić miejsce, w którym jesteś teraz. Musisz zostawić to co wygodne, przewidywalne i łatwe. By zrobić krok w kierunku swojego przeznaczenia może będziesz musiała porzucić poczucie bezpieczeństwa. Kto wie jak Bóg pokieruje twoją historię jeśli tylko Mu na to pozwolisz.

Zaufaj

Czy będziesz ufać, że Bóg jest dobry, nawet jeśli życie nie jest?

Z samej swej natury wiara wymaga zaufania czemuś lub komuś, co nie zawsze jest przewidywalne lub zrozumiałe według ludzkich standardów. Tak naprawdę to większość z nas oczekuje niepodważalnego dowodu na życzliwą obecność Boga w naszym życiu.

Pamiętaj, gdy Jezus jest w twojej łodzi, sztorm może mocno nią kołysać, ale nie utoniesz. Jezus jest z tobą zarówno podczas wiosennego deszczu, jak i w najgorszym tornado.

I nie tylko jest z tobą. Jest dla ciebie. A jeśli On jest dla ciebie, kto może być przeciwko tobie? Powierz Bogu wszystko, w czym jeszcze Mu nie zaufałaś. W kwestii swojego małżeństwa, swoich dzieci. W kwestii swojej kariery, zdrowia i finansów.

Serdecznie zachęcam do pobrania aplikacji na telefon Biblia – you version, czytania rozważań i zbliżenia się do Boga.

Zaproś Go dzisiaj do swojego życia. Bo jutro nie wiadomo czy będzie. Zauważ, że nasze wczoraj, nasz poranek dzisiaj należy już do historii. Nic już nie możemy zmienć. Jutro jest niepewne. Dla Boga istnieje dzisiaj. Dzisiaj mogę Go przyjąć, dzisiaj mogę Go zaprosić tam gdzie sobie nie radzę, gdzie mam nieuporządkowane życie. To wszystko może się dzisiaj zmienić. Podobaj się Panu Bogu, a nie światu.

Źródło: Boży kierunek -plan biblijny YouVersion

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.