Jak zmienić swoją sytuację finansową?

sytuację finansową

Niejedna osoba zapewne zadaje sobie wielokrotnie pytanie – Jak zmienić swoją sytuację finansową? Prawda jest taka, że to Twój charakter, sposób myślenia i Twoje przekonania w najwiekszym stopniu decydują o tym, czy poprawisz swoją sytuacje finansową i odniesiesz sukces. Czy będziesz bogata czy biedna. Większość ludzi po prostu nie ma wewnętrznej zdolności, żeby zarobić więcej pieniędzy i utrzymać je, nie potrafią sprostać poważniejszym wyzwaniom, które łączą się z większym sukcesem i pieniędzmi. Dzisiaj najwięcej o pieniadzach myśla osoby, które ich nie mają. Myślą jak je zdobyć, jak je zarobić, jak zaoszczędzić, jak je odłożyć.

Gdybyś od jutra nie mogła pracować i zarabiać pieniędzy…

Jakiś czas temu słuchałam nagrania ” Pieniądze mają znaczenie” z Panią Małgorzatą Łukasiewicz. Pani Małgosia zadała jedno pytanie, które dało mi sporo do myślenia, teraz zadam je tobie i proszę odpowiedz szczerze sama przed sobą.

Gdybyś od jutra nie mogła pracować? Wszystko jedno z jakiego powodu, nie ważne czy to zdrowie, wypadek itd. Nie mogłabyś od jutra pracować i zarabiać pieniedzy….

Pomyśl sobie ile wydajesz miesiecznie na zobowiązania, jedzenie rachunki itd. Nie mówię w tym momencie o przyjemnościach i pomyśl sobie również ile masz oszczędności, żeby przeżyć, jeżeli od jutra nie bedziesz mogła zarabiać pieniedzy.

Pani Małgorzata na swoich wykładach poprosiła zgromadzone osoby o wypełnienie anonimowej ankiety i o odpowiedź na postawione wyżej pytanie. Jakie były wyniki? Na 100% pytanych osób, 80% odpowiedziało, że 0 miesięcy, 1 miesiac, góra 3 miesiące, pojedyńcze osoby napisały pół roku, rok, rzadko się zdarzało, by ktoś napisał, że starczy mu pieniędzy na 15 lat czy 30 lat. Padła również odpowiedź, że pieniędzy starczy mi do momentu śmierci męża. Czy nie lepiej zabezpieczyć się wcześniej? Jak ty odpowiesz na to pytanie?

Te statystki świadczą o tym, że nie myślimy o tym, że może się coś wydarzyć, nie myślimy o tym, że należy wziąć odpowiedzialność za swoje finanse. Żyjemy z dnia na dzień. Nie zdajemy sobie sprawy lub nie chcemy zdawać sobie sprawy z tego, bo zarabianie pieniedzy to jest wysiłek.

Zeby poprawić swoją sytuację finansową musimy podjąć jakieś działania, a nie jesteśmy gotowi na zmiany, bo trzeba by było coś zrobić. Podjąć jakieś działanie, trzeba pomyśleć, trzeba by było podjać jakąś decyzje. Jeśli dziś nie wiemy jak zarabiać pieniadze, mamy nie poukladne swoje wnetrze, nie umiemy sobie radzić z wieloma sprawami to warto zadbać o rozwój osobisty.

Co robić, żeby mieć pieniądze na to, co w życiu ważne?

Jak możesz zadbać o swój rozwój osobisty? Możesz przeczytać książkę ” Bogaty albo Biedny po prostu różni mentalnie! “- T. Harv Eker. To jedna z moich ulubionych książek, wracam do niej bardzo często.

Jako ludzie jesteśmy częścią przyrody, nie jesteśmy ponad nią. Dlatego jeśli pozostajemy w harmonii z jej prawami i pracujemy nad naszymi korzeniami – naszym wewnetrznym swiatem- nasze życie płynie gładko. Jeśli tego nie zrobimy staje się ono trudne. Jakiekolwiek masz osiagnięcia, wspaniałe czy marne, dobre czy złe, pozytywne czy negatywne, zawsze pamiętaj o tym, że Twój świat zewnętrzny jest tylko odbiciem wewnętrznego. Jeśli nie wszystko się układa”na zwenątrz” to znaczy, że nie wszystko jest w porządku “wewnątrz”.

“Wyobraź sobie drzewo. Załóżmy, że tym drzewem jest życie. Rosną na nim owoce. W naszym życiu owocami są nasze osiągnięcia. Więc patrzymy na nie i nie podobają się nam; nie ma ich za wiele, są za małe lub mają cierpki smak. Co wtedy robimy? Większość z nas koncentruje się jeszcze bardziej na owocach, czyli na osiągnięciach. Ale co tak naprawdę tworzy konkretne owoce? Wyrastają one z nasion i korzeni. To, co pod ziemią, tworzy to, co nad ziemią. To, czego nie widać, tworzy to, co widać. Co to oznacza? Oznacza to, że jeśli chcesz zmienić owoce, musisz najpierw zmienić korzenie. Jeśli chcesz zmienić to, co widać, musisz najpierw zmienić to czego nie widać.”

“TWOJE DOCHODY MOGĄ UROSNĄĆ TYLKO TYLE, ILE TY” – T. HARV EKER

Możesz również pojechać na szkolenie… ale nie masz pieniedzy. Zastanawiasz się jak długo brać leki? Dopóki starczy ci pieniedzy… Zobacz jak dużo zależy od pieniędzy. Nie masz pieniędzy na to, żeby kupić sobie naturalne produkty zdrowe bez chemi, by kontynuować swoją kuracje. Nie masz pieniedzy na to, by pojechać i zaznać rozwoju osobistego, żeby pomóc sobie mentalnie.

Każdego dnia podejmuj działania, aby realizować swoje marzenia i wykreować swoją wolność finansową. Dzięki konsekwencji i kreatywności twój status materialny będzie coraz lepszy. Bierz udział w ciekawych, twórczych przedsięwzięciach, które przyniosą ci coraz większe dochody. Wytrwale dąż do wymarzonego celu, a sukces pojawi się we właściwym czasie. Konsekwentnie realizuj swój plan działania każdego dnia.

Brak działania, brak pomysłu na to jak możesz zarobić pieniądze, w co zainwestować, jaki biznes rozwinąć powoduje, że tkwisz w jednym miejscu i nie rozpoczynasz żadnego działania, by poprawić swoją sytuację finansową. Nic nie planujesz, nic nie rozpoczynasz, bo od razu wychodzisz z założenia, że to i tak ci nie wyjdzie, że się nie uda, że to inni mają ciekawe pomysły i realizują je z powodzeniem, wszyscy inni tylko nie ty. Znasz to? Ja bardzo często tak myślałam, ale postanowiłam to zmienić i skoncentrowałam się na szansach, a nie na przeszkodach i przede wszystkim zmieniłam swoje myślenie! I ty również zmień swoje myślenie i nastawienie i zacznij działać już dzisiaj !!

Zadanie dla ciebie:

Napisz, jakie masz naturalne zdolności. Chodzi o rzeczy, w których jesteś z natury dobra. Napisz też, jak i gdzie w swoim życiu, zwłaszcza w życiu zawodowym, możesz bardziej wykorzystac te talenty.

Pieniądze mają znaczenie…

Każdy, kto mówi, że pieniądze nie są ważne, nie ma pieniędzy! Bogaci rozumieją wagę pieniędzy i miejsce, jakie one zajmują w naszym społeczeństwie. Natomiast biedni potwierdzają swoją finansową nieudolność, używając nitrafnych porówniań. Argumentują na przykład, że “Pieniądze nie są tak ważne jak miłość”. Czyż to nie jest idiotyczne porównanie? Co jest ważniejsze: ręka czy noga? A może to i to jest ważne?

Pieniądze są szalenie ważne w obszarach, w których coś dają i szalenie nieważne w obszarach, w których nie dają niczego. I choć być może miłość kręci tym światem, z pewnością nie da się nią zapłacić za budowlę szpitali, kościołów, ani mieszkań. Nie da się też nią nikogo wyżywić. Nie jesteś przekonana? Spróbuj zapłacić rachunki miłością. Pójdź do banku i spróbuj zdeponować trochę miłości, a zobaczysz co się stanie. Kasjer pewnie spojrzy na ciebie, jakbyś właśnie uciekła z wariatkowa i krzyknie tylko jedno słowo: ” Ochrona! ” Żaden bogaty człowiek nie uważa, że pieniądze nie są ważne.

Pamiętaj, twoja sytuacja finansowa jest przede wszystkim w twoich rękach. Nikt za ciebie jej nie zmieni i nikomu nie powinno bardziej zależeć na jej poprawie niż tobie samej. To ty musisz przejąć kontrolę nad swoimi finansami i ty musisz podjąć odpowiedzialność za czasem bardzo trudne decyzje.

„WOLNOŚĆ OZNACZA ODPOWIEDZIALNOŚĆ. A TO JEST WŁAŚNIE TO, CZEGO SIĘ WIĘKSZOŚĆ LUDZI OBAWIA.” – GEORGE BERNARD SHAW

Niejednokrotnie droga do poprawy swojej sytuacji finansowej prowadzi przez pasmo wyrzeczeń, ale uwierz, że jeśli dziś zrezygnuje się z pewnych przyjemności (które wiążą się z wydatkami) to przyniesie to wielokrotny plon później. Dochodzenie do majątku to nie spacerek po parku. To podróż pełna zwrotów, zakrętów, objazdów i przeszkód. Droga do bogactwa najeżona jest pułapkami i właśnie dlatego większość ludzi na nią nie wchodzi. Nie chcą kłoptów, bólu głowy i odpowiedzialności.

Bogaci ludzie sukcesu są więksi niż ich problemy, natomiast ludzie biedni, którzy nie odnoszą sukcesów, są mniejsi niż ich problemy. Biedni zrobią niemal wszystko, by uniknąć trudności. Gdy widzą przed sobą jakieś wyzwanie, natychmiast uciekają. Ironia losu polega na tym, że chcąc uniknąć wszelkich problemów mają największy problem ze wszystkich… są spłukani i nieszczęśliwi. Tajemnica sukcesu nie polega na tym, żeby unikać lub pozbywać się problemów; tajemnica polega na tym, żeby tak urosnąć, aby było się większym od każdego problemu. Jak uważasz, czy lepiej posiadać długi czy oszczędności? Odpowiedz sobie sama.

Twój strach przed odpowiedzialnością powstrzymuje cię przed wyjściem poza strefę komfortu. A jeśli nie opuścisz swojej strefy komfortu, nie uczynisz w życiu żadnego wzrostu. Czas wziąć odpowiedzialność za własne życie, bo nikt inny tego nie zrobi.

Pomyśl i odpowiedz sobie – czy zmuszasz się do czegoś? Np. wykonujesz pracę, której nie lubisz? Przyjrzyj się tej sytuacji z dystansu. Dlaczego robisz coś, co nie sprawia ci przyjemności? Zastanów się co możesz zmienić? Pomyśl jakie głębokie potrzeby czy pragnienia zostałyby zaspokojone gdybyś miała dużo pieniędzy? Czy jest to poczucie bezpieczeństwa? A może życie stałoby się wtedy łatwiejsze i wolne od trosk? Czy może przestałabyś robić rzeczy, których nie lubisz, może uwolniłabyś się od problemów lub poczułabyś się na tyle wolna, by robić ze swoim życiem to na co masz ochotę?

Jakich pozytywnych uczuć czy stanów mogłabyś doswiadczać w większym stopniu – wewnętrznego spokoju, miłości, szacunku do siebie, pomyslności, a może szczęścia? Jeśli nie pragniesz pieniędzy, lecz jakiejś rzeczy – jakie potrzeby w twoim życiu miałaby ona zaspokoić? Pomyśl, co możesz zrobić już teraz by twoje życie stało się łatwiejsze?

Jak uzyskać dodatkowe przychody?

Skąd wziąć dodatkowe pieniądze? Hmmm, może posiadasz rzeczy, których nie używasz od dawna, a które można sprzedać? Nawet kilkadziesiąt złotych to zawsze dodatkowy pieniądz.

Może warto także zastanowić się nad wykorzystaniem swojego wolnego czasu? Zamiast siedzieć i gapić się w telewizor, możesz podjąć się pewnych dodatkowych prac np. w weekend, za drobną opłatą. Oczywiście, zawsze ktoś może powiedzieć, dlaczego miałabym pracować za jakieś marne grosze, że to już lepiej siedzieć w domu. Cóż, to w końcu chcesz poprawić swoją sytuację finansową czy nie chcesz? Każdy nawet drobny grosz, jest jak kropelka, która napełnia kielich. W pewnym momencie zauważysz, że z tych drobnych kropelek nakapało całkiem sporo. Może to być jakaś inspiracja do poszukiwania rozwiązań, bo naprawdę wszystko się da, jeśli tylko się chce.

Masz wiele możliwości zarobienia dodatkowych pieniędzy i zmiany swojej sytacji finansowej, żebyś miała rozwiazanie, gdyby takie czasem nieprzewidziane sytuacje ciebie spotkały. Nawet pracując na etacie, nie wiesz czy twoja firma, w której pracujesz jest w dobrej kondycji finansowej… Możesz w każdej chwili zostać bez pracy. Nie czekaj, tylko coś zrób.

Jedną z wielu możliwosci jest marketing sieciowy, jesli masz do niego przekonanie, może okazać się fantastycznym sposobem na poprawienie swojej sytuacji finansowej. Jednak nie myśl nawet przez chwile, że dostaniesz coś za darmo. Marketing sieciowy będzie dobrze działać, jesli ty będziesz dobrze działać. Będziesz potrzebowała szkoleń, czasu i energii, żeby odnieść sukces. Jednak warto spróbować, może to coś dla ciebie by stać się niezależną finansowo.

„TEN, KTO PODĄŻA ZA TŁUMEM, NIGDY NIE DOJDZIE DALEJ NIŻ TŁUM. TEN, KTO PODĄŻA SAM, ZNAJDZIE SIĘ W MIEJSCU, DO KTÓREGO NIKT JESZCZE WCZEŚNIEJ NIE DOTARŁ.”
– ALBERT EINSTEIN

Liderzy zarabiają znacznie więcej niż ich zwolennicy. Zasadnicza rzecz nie polega na tym, czy lubisz coś promować, czy nie, ale na tym, dlaczego to promujesz. Rzecz sprowadza się znowu do twoich przekonań. Czy jesteś przekonana o swojej wartości, o wartości swojego produktu lub usługi? Czy jesteś przekonana, że to czym dysponujesz, będzie korzystne dla tych, którym to oferujesz? Jeśli jesteś przekonana o swojej wartości, to jak mogłabyś ukrywać ją przed ludźmi, którzy jej potrzebują?

Przypuśćmy, że masz lekarstwo na artretyzm i spotykasz kogoś, kto bardzo cierpi z powodu tej choroby. Czy ukyłabyś swoje lekarstwo przed tą osobą? Czy czekałabyś, aż domyśli się lub zgadnie, że masz produkt, który może jej pomóc? Co pomyślałabyś o kimś , kto nie dał cierpiacym ludziom żadnej szansy, bo był zbyt nieśmiały, zbyt zalękniony lub zbyt wyniosły, żeby coś promować?

Najczęściej ludzie, którzy mają problem z promowaniem, nie bardzo wierzą w swój produkt lub w siebie. W rezultacie trudno im sobie wyobrazić, że inni ludzie są tak bardzo przekonani o swojej wartości, że chcą się z nią podzielić z każdym, kogo spotkają na swojej drodze, w każdy możliwy sposób.

Jesli sądzisz, że to co masz do zaoferowania, naprawdę może pomóc ludziom, twoim obowiązkiem jest poinformować o tym największą liczbę osób. W ten sposób nie tylko pomagasz innym, ale również się bogacisz! Promuj swoją wartość z pasją i entuzjazmem 😉

Pieniądze to wolność. Im większe pieniądze, tym ona większa.

Miliony ludzi myslą o tym, żeby być niezależnym finansowo, wiele tysięcy ludzi praktykuje afirmacje, wizualizacje i medytacje, żeby się wzbogacić. Sama wizualizuję prawie codziennie. Jednak nigdy mi się nie przydarzyło, żeby w czasie wizualizacji worek pieniędzy spadł mi na głowę :). Chyba należę do tych pechowców, którzy muszą faktycznie coś zrobić, żeby osiągnąć sukces. Afirmacje, wizualizacje to świetne narzędzia, ale żadne z nich samo w sobie nie przyniesie ci prawdziwych pieniędzy w realnym świecie. W realnym świecie musisz podjąć realne działanie, żeby osiągnąć sukces. Dlaczego działanie jest takie ważne?

Spójrzmy na myśli i uczucia. Czy są częścią świata wewnętrznego czy zewnętrznego? Wewnętrznego. A teraz spórzmy na wyniki. Czy są częścią świata wewnętrznego czy zewnętrznego? Zewnętrznego. To oznacza, że działanie jest pomostem między światem wewnętrznym a zewnętrznym.

A zatem, jeśli działanie jest tak ważne, to co nam przeszkadza podjąć działanie, o którym wiemy, że jest konieczne? LĘK.

Lęk, zwątpienie i niepokój należą do największych przeszkód, nie tylko na drodze do sukcesu, ale również do szczęścia. Dlatego jedną z największych różnic między ludźmi bogatymi a biednymi jest to, że bogaci są gotowi działać mimo lęku. Natomiast biednych powstrzymuje lęk. Największym błedem, jaki popełnia większość ludzi, jest to, że zanim zaczną działać, czekają, aż lęk ustąpi lub zniknie. Tacy ludzie zazwyczaj czekają w nieskończoność.

Zadanie dla ciebie:

Zrób listę swoich największych niepokojów, zmartwień czy lęków dotyczących pieniędzy. Zakwestionuj je. W przypadku każdego z nich napisz, co byś zrobiła, gdyby sytuacja, której się obawiasz wydarzyła się naprawdę. Czy przeżyłabyś to jakoś? Czy potrafiłabyś zareagować? Jest duże prawdopodobieństwo, że odpowiedzi brzmią”tak”. Więc przestań się wreszcie martwić i zacznij się bogacić!

3 thoughts on “Jak zmienić swoją sytuację finansową?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Aby kontynuować potwierdź używanie ciasteczek na tej stronie wiecej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close