wyzwanie
Strona główna,  Zdrowy styl życia

Wyzwanie 30 Dni w Marszu

Miesiąc to szmat czasu – ile możemy osiągnąć podczas marszu przez 30 dni?
Uważam, że wiele. Zobaczymy. Przetestujemy to na własnej skórze 🙂 Dlaczego 30 dni? Znam mnóstwo osób, które po kilku dniach stosowania jakiejś metody stwierdzały, że nie działa i porzucały ją. Niestety mało co dzieje się z dnia na dzień więc na niektóre efekty trzeba poczekać. Wybrałam okres 30 dni, bo to wystarczający czas, żeby wyrobić w sobie nowy nawyk, pod warunkiem wykonywania go codziennie. Jeśli chcesz popracować nad systematyką, konsekwencją i dyscypliną, to 30 dniowe wyzwania nadają się to tego idealnie, a dzięki temu każdy dzień przyniesie coś dobrego dla twojego organizmu.

Codziennie spędzaj czas na świeżym powietrzu i spaceruj 🚶‍♂️🚶‍♀️

Wiekszość osób przemieszcza się wyłącznie między pracą, a domem lub całkowicie przez koronawirusa zamknięci są w domach i niemal całą dobę spędzają w zamkniętych pomieszczeniach. Spróbuj każdego dnia dotlenić się i ok 30 min spędzać na świeżym powietrzu. Idź do sklepu zamiast jechać samochodem, wybierz się do parku, do lasu, nad jezioro, cokolwiek, co jest dla Ciebie dostępne.

Hipokrates stwierdził, że chodzenie jest dla człowieka najlepszym lekarstwem, wiec przekonanie, że spacer za dużo nam nie daje to tylko kolejna wymówka, aby móc spędzić kolejne popołudnie na miękkiej kanapie z ulubionym serialem. Może strata kilogramów nie jest dla Ciebie dobrym argumentem, ale jeśli jesteś ospała po pracy i nie masz energii po prostu idź na spacer i dotleń się.

Dobrze jest też odnotować codziennie czas spaceru i liczbę kroków. Takie zapiski pozwolą orientować się w postępach i świetnie motywują.
W tym celu możesz pobrać na telefon aplikację – krokomierz. Pamiętaj, że jeśli liczba przebytych kroków nie przekracza 5000 dziennie, uważa się, że jest to oznaka siedzącego trybu życia. Warto zrobić przynajmniej 10 tys. kroków na dobę. To oznaka aktywności.

Korzyści z Aktywnego Marszu 🚶‍♂️🚶‍♀️

Czego możecie się spodziewać po 30 dniach energetycznego chodzenia? Lepszej kondycji, utraty wagi, redukcji cellulitu, pozytywnego samopoczucia i ochoty na więcej! Aktywny marsz, zwany również szybkim marszem, to sport uprawiany w bardziej intensywnym rytmie niż chodzenie, z którym mamy do czynienia na co dzień. Aby spacerować nie potrzebujesz instruktora czy karnetu do klubu fitness, wystarczy założyć stare adidasy i w miarę wygodną odzież. Potrzebujesz tylko i wyłącznie własnych chęci. Mało, prawda?

Jakie korzyści daje nam szybki marsz:

👉 Zwiększa siłę – szybki marsz zwiększa wytrzymałość organizmu i wzmacnia mięśnie. Jest to podstawowe ćwiczenie, które mogą wykonywać osoby na każdym poziomie sprawności.

👉 Kontroluje wagę – szybki marsz jest korzystny dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy lub utrzymać prawidłową masę ciała. Dzieje się tak dlatego, że chodząc spalamy kalorie i utrzymuje się podwyższone tętno. Jest to przydatne nie tylko przy utracie wagi ciała, ale też w regulacji hormonalnej. Od chodzenia nasze ciało staje się elastyczne, co również prowadzi do wzmocnienia siły mięśni.

👉 Zwiększa wydajność – Szybki marsz wzmacnia mięśnie rdzenia i poprawia zdolności poznawcze, co zwiększa wydajność i produktywność. Pozwala na wyciszenie emocji i na dominację pozytywnych myśli w naszym umyśle. Dlatego też może łagodzić stany depresyjne i inne częste zaburzenia. Do tego chodzenie skutecznie redukuje stres.

👉 Dba o kości – Szybki marsz jest również dobry dla kości. Nasze czasy nie są łaskawe dla naszych kolan, bioder i pleców. Ograniczyliśmy naszą aktywność fizyczną do minimum, ciągłe siedzenie przed komputerem – zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym – rujnuje naszą prawidłową postawę. Mięśnie gdy nie są używane to po prostu słabną. To wszystko prowadzi do zwiększonego ryzyka złamań i skręceń. Codzienne chodzenie w szybszym tempie sprzyja wzmocnieniu kości bez wywierania nacisku na stawy.

Przedstawiam Wam mój plan – wyzwanie marszowe i motywacyjne.🔥🔥

👉 Podejmij kroki w kierunku swojego zdrowia 🚶‍♂️🚶🚶‍♂️
Co musisz zrobić, aby wziąć udział w wyzwaniu:
✅ 1. Dołącz do grupy: ⏩ ⏩ ⏩ Grupa do Wspólnej Motywacji
✅ 2. Zainstaluj aplikację krokomierz, jak korzystam z YourFitWay. Dlaczego? Sprawdź 👉 Tutaj
✅ 3. Rzuć wyzwanie znajomym i rodzinie, by w ciągu tych 30 dni podjęli więcej kroków w kierunku swojego zdrowia. Zaproś ich do grupy.
✅ 4. Codziennie zamieszczaj screen z liczbą kroków pod odpowienim postem w grupie.
✅ 5. Porównaj wyniki z wyzwaną osobą 😉
✅ 6. Bądź aktywny podczas wykonywania kroków, publikuj zdjęcia w naszej grupie, wstawiaj screnny z ilością kroków i baw się razem z nami 🙂
✅ Możesz dołączyć do wyzwania w każdej chwili

🔥 Każdy dzień jest dobry, żeby zacząć się ruszać. Podejmiesz wyzwanie? 🔥

💥💥 Dołącz do mnie, byśmy razem się motywowały do aktywności i systematyczności 😉 bo u mnie też różnie z tym bywa 😂😎

Potraktuj swoje wyzwanie jak EKSPERYMENT, który powoli Ci nauczyć się czegoś nowego, dowiedzieć się czegoś o sobie, wyrobić nowy nawyk, popracować nad swoim mięśniem samodyscypliny – bo realizowanie wyzwania przez 30 dni zdecydowanie będzie jej wymagało!

4 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *