park miniatur
Ciekawe miejsca,  Strona główna

Park Miniatur „Sabat Krajno”

Park Miniatur „Sabat Krajno” to jedyny park miniatur w Europie usytuowany na wzgórzu. Atrakcja ta znajduje się u podnóża najwyższego wzniesienia Gór Świętokrzyskich tj. Łysicy – 612 metrów n.p.m. Poza Aleją Miniatur w obiekcie znajdują się: park liniowy, wypożyczalnia i tor qudów, kule wodne i łódeczki, restauracja, a zimą stok narciarski z wyciągiem. My jednak podczas naszej wizyty skupiliśmy się głównie na Parku Miniatur, który zrobił duże wrażenie zarówno na nas jak i na dzieciach.

Zwiedzając Aleję Miniatur „Wonderful World” można zobaczyć miniatury dwudziestu siedmiu najsłynniejszych miejsc świata. W kilka godzin możesz zwiedzić cały świat 😀 Najpiękniejszą budowlą w Parku, według mnie, jest Bazylika św. Piotra w Watykanie. Poczujesz się prawie jak w Rzymie 🙂

W parku rozrywki „Sabat Krajno” znajdują się również miniatury nieistniejących już wież World Trade Center, które zostały zniszczone w zamachu terrorystycznym i w nagły sposób zniknęły z powierzchni ziemi. Patrząc na nie, przypomniała mi się tragedia z przed kilkunastu lat, która nawiedziła Ameryke.

Marzy Ci się wyjazd do Dubaju? W Parku możesz podziwiać dwie budowle z tego pięknego miasta. Burdż al-arab oraz sztuczną wyspę Palma Jumeirah. Poza tym wizyta w Londynie, a w Paryżu koniecznie musieliśmy zrobić sobie zdjęcie pod Wieżą Eiffla.

Chłopaki mieli okazję przepłynąć łódeczką przez bramę Torii Itsukushima w Japonii. Dla dzieci to wycieczka poza granice kraju, nauka i zabawa w jednym. Podróż dookoła świata w Parku Miniatur to ciekawe przeżycie. Możesz ją odbyć zaledwie w jeden dzień. Cały świat w zasięgu ręki 🙂 Na samym szczycie czekała na nas strefa relaksu i kawiarenka, przy której znajduje się taras widokowy.

Ciekawe miejsce do spędzenia czasu z rodziną. My byliśmy zachwyceni i szczerze polecam to miejsce, gdy tylko będziecie w pobliżu tej okolicy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.