myśli
Strona główna

Jaką rolę w życiu mają Twoje myśli?- efekt lustra

Jaką rolę w życiu mają Twoje myśli? Wszystko jest energią, która pochodzi od myśli, energia przyciąga do Ciebie właśnie to, o czym myślisz – czyli myśli stają się rzeczami.
Wszystko co Cię otacza czyli Twój świat zewnętrzny ten materialny – pochodzi od myśli- czyli od świata wewnętrznego, a te dwa światy są powiązane, mają na siebie wzajemny wpływ, a łacznikiem pomiędzy tymi światami jest energia czyli myśl.

Jaki jest świat wokół Ciebie?

Pomyśl – Jaki jest świat wokół Ciebie? Jakim Ty go widzisz? Czy obawiasz się reakcji ludzi wokół siebie? Carl Jung powiedział: „Każda rzecz, która irytuje nas w innych, prowadzi do zrozumienia nas samych”. To co dostrzegamy w innych, istnieje w nas samych. Świat jest odbiciem naszych myśli, naszego umysłu. To co widzisz, myślisz i odczuwasz wypływa z Twojego nastawienia i Twoich przekonań.

„Świat, który widzimy, jest światem, którym jesteśmy. Człowiek widzi zawsze tylko zawartość własnej świadomości.” ~ Dr Joseph Murphy

W otaczającym nas świecie widzimy odbicie naszego stanu wewnętrznego. Dlatego jeśli chcesz w lustrze zobaczyć uśmiech musisz sama najpierw się uśmiechnąć. Inaczej nie ujrzysz żadnego odbicia uśmiechu w lustrze.
Warto żyć tak, aby w lustrze widzieć jak najczęściej promienną, uśmiechniętą twarz. Każdy uśmiech posłany do swojego odbicia w lustrze… sprawi, że bardziej zaakceptujesz i polubisz samą siebie.

Opowieść o psie w komnacie z lustrami

Uczeń zapytał mistrza: – Mistrzu, czy świat jest wrogi dla ludzi? Czy niesie zło czy dobro? – Opowiem Ci historię o tym, jak świat odnosi się do człowieka – powiedział mistrz. Był sobie kiedyś wielki król, który kazał zbudować piękny pałac. Było tam wiele wspaniałości. Wśród różnych cudów i ciekawostek w pałacu była komnata, w której wszystkie ściany, podłoga, drzwi, a nawet sufit były zrobione z luster. Osoby wchodzące do komnaty w pierwszej chwili nie zdawały sobie sprawy, że stoją przed lustrami – tak bardzo zacierała się granica między światem rzeczywistym a odzwierciedlonym. Ponadto ściany komnaty zostały tak zbudowane, że na każdy dźwięk odpowiadało echo. Gdy ktoś pytał: “Kim jesteś?” – słyszał w odpowiedzi z różnych stron: “Kim jesteś… kim jesteś?”

Pewnego razu do komnaty dostał się pies i zamarł w zdumieniu pośrodku, otoczony sforą psów ze wszystkich stron, a także z dołu i z góry. Pies na wszelki wypadek ostrzegawczo pokazał kły i wszystkie odbicia odpowiedziały mu tym samym. Pies zawarczał. Echo odwzajemniło głośne warczenie. Pies szczekał coraz głośniej. Echo też. Pies biegał tam i z powrotem, próbując ugryźć odzwierciedlające się w lustrach psy, jego odbicia też biegały i gryzły. Rano królewska służba znalazła wycieńczonego, nieprzytomnego psa, otoczonego przez setki nieprzytomnych psów. W komnacie nie było niczego, co mogłoby zagrozić psu, prócz jego własnego odbicia.

Widzisz – powiedział na koniec mistrz – świat nie jest ani dobry, ani zły sam w sobie. Wobec człowieka świat jest obojętny. Wszystko, co dzieje się wokół nas jest tylko odzwierciedleniem naszych myśli, uczuć, pragnień i działań. Świat to jedno wielkie lustro.

Świetna opowieść z otwierającym oczy przesłaniem. Nasze myśli, uczucia, przekonania, nadzieje i marzenia zmieniają stan naszego ciała, okoliczności życiowe, a nawet stan świata! Dlatego pracuj ze swoim strachem, zazdrością, żalem, smutkiem. One również mają moc przyciągania i pomnażają w Twoim życiu negatywne aspekty. Pamiętaj – Liczy się każda myśl!

Magia lustra ma swoje korzyści …
ile dajesz miłości, tyle jej otrzymasz!
Jak ufasz innym tak oni ufają tobie.
Jeśli chcesz zneutralizować swoich wrogów – przebacz im.
Chcesz być wysłuchaną, słuchaj,
chcesz być rozumiana, staraj się zrozumieć innych.
Chcesz otrzymywać dary, bądź wdzięczna za wszystko co dostajesz
a wtedy w Twoim życiu będzie rozkwitać coś pięknego,
niezależnie od okoliczności.

Patrząc na drugiego człowieka jak na własne odbicie, masz możliwość poznać własne słabości, dokonać zmian w sobie, przeprowadzić samoanalizę – zmienić coś w swoim życiu.
Każda „trudna” osoba , którą spotykasz, może stać się Twoim najlepszym Nauczycielem. Poprzez różne sytuacje i Twoje reakcje lustro pokazuje Ci to, co jest głęboko w Tobie. To często ukryte przekonania i emocje. Poprzez swoją postawę, nastroje i przekonania wysyłasz do świata sygnały. Świat zewnętrzny składa się z innych ludzi, obiektów i natury. Twój świat wewnętrzny składa się z Twoich uczuć, sytemu wartości i marzeń.

Przebudzenie z codzienności

Myśl jest niczym bumerang, Ty o niej zapominasz, ale ona wraca do Ciebie i wnosi w Twoje życie przyjemność lub ból. Jeśli chcesz zmienić własne życie musisz kontrolować własne myśli. Twój świat może się zmienić tylko przez Twoje wnętrze i jest tym skąd pochodzi.

Jeśli pragniesz zmienić swoje życie, musisz zmienić swoje myślenie, jeśli Twoje wnętrze zacznie się zmieniać, zmiany zauważysz również w świecie, który ciebie otacza.

Za każdym razem, kiedy uczysz się czegoś nowego, otwierają się przed Tobą unikalne możliwości, których nie byłaś wcześniej świadoma i w wyniku tego zmieniasz się. To się nazywa wiedza, a wiedza sprawia, że nie widzisz rzeczy takimi jakie one są, ale jaka Ty jesteś.
Odkryj, to że jesteś potężnym stwórcą i że Twoje myśli prowadzą do rzeczy. Naucz się, jak używać swojego umysłu rozmyślnie, jako aktywnego narzędzia, by mieć odżywcze myśli.
Zrozum, jak możesz bez wysiłku pokierować materialną rzeczywistość w pożądanym przez ciebie kierunku. Jesteś potężna i zdolna do tworzenia zmian, zmieniając poprostu swój sposób myślenia.

„Myśl to energia. Możesz stworzyć bądź zniszczyć swój świat swoimi myślami” – Susan Taylor

Zadawaj sobie pytania i oczekuj odpowiedzi na nie. Wszechświat cię słyszy. Odpowiedzi tylko czekają na właściwy moment, potrzebują Twojego skupienia się, Twoich intencji, by mogły do Ciebie przyjść. Tak samo odpowiednie okoliczności i właściwi ludzie. Pytaj: jak mogę zarabiać więcej?, gdzie spotkam bratnią duszę?, co mam zrobić w związku z konkretną sytuacją?, jak mogę sobie pomóc?, jak mogę być zdrowsza?, mieć więcej energii, pokonać stres, spełnić konkretne marzenie, udać się w podróż do… itd. Pytaj bez lęku. Czasami życie ma dla ciebie jeszcze lepszy pomysł! Pamiętaj, wykorzystując potęgę swoich myśli, stajesz się kreatorem swojego życia i zaczynasz żyć w pełni.

Myśli to materia, dlatego Ty też możesz dokonywać cudów!

Niektórym ludziom, może być trudno pojąć jak wielką moc mają myśli i jak wiele mogą osiągnąć w życiu w zależności od tego, co o sobie samych myślą i co myślą o świecie, który ich otacza. Tak naprawdę może się tylko w Twoim życiu spełnić to, w co wierzysz z  głębi serca. O czymkolwiek myślisz przenieś to z poziomu rozumu do centrum serca. Jeżeli Twoje marzenia mają się spełnić, powinnaś zawsze wprawić się najpierw w dobry nastój. Miej odwagę na skok w nieznane. Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Próbuj nowych rzeczy, wyzbądź się przesądów, które bardzo Cię ograniczają.

Myśli to tak naturalna rzecz, że nie zastanawiamy się po co nam one, skąd się biorą, ani czyje są. Nie zastanawiamy się również czy są dla nas dobre. Twoje myśli wcale nie muszą być dlaCiebie dobre. Często są pożyteczne i prawdziwe, ale nie zawsze. Czasami mogą Cię krzywdzić. Potrafią zaburzyć obraz rzeczywistości. Oszukują Cię, dręczą i męczą – psychicznie i fizycznie.

Niezmierzona siła ludzkich myśli.

Sama stwarzasz swój świat. Twoje myśli i słowa mają bezpośredni wpływ na kształtowanie Twojego życia. Napewno już to słyszałaś, prawda? Tylko czy potrafisz z tej wiedzy skorzystać? Jesli nie widzisz zmian w swoim zyciu to znaczy, że nie byłaś gotowa. Nie byłaś, a może wciąż nie jesteś gotowa na to, żeby odrzucić wszystko, co Ci nie służy. Zapomnieć o tym co do tej pory wiedziałaś, wyjść ze schematów i stereotypów w swoim życiu. I zacząć na nowo.

Bo jeśli jesteś otwarta na to co inne, nowe, dające obietnicę spełnienia to czemu wciąż robisz to samo? Zapominasz, że aby mogło się udać, potrzebne jest Twoje całkowite zaangażowanie i chęć wprowadzania zmian. Siła pozytywnych myśli ma w sobie niesamowitą moc. Twoje myśli determinują Twoje nastawienie do wielu spraw. Jeśli pragniesz zmienić swoje życie, musisz zmienić swoje
myślenie. Jeśli Twoje wnętrze zacznie się zmieniać, zmiany zauważysz również w świecie, który Ciebie otacza.

A jakie jest Twoje zdanie w tym temacie? Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoimi przemyśleniami w komentarzu pod wpisem🤗

One Comment

  • TosiMama

    Oczywistym jest, że to, co myślimy, o czym myślimy i jacy jesteśmy w środku ma wpływ na ewentualne zmiany. Jeśli zawsze będziemy myśleć o sobie i całym świecie źle, to nic nigdy się nie zmieni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.