366 dni nowych możliwości

365 dni możliwości

Nowy Rok to 366 dni nowych możliwości ! Po raz kolejny stajesz na linii startu. Do wyboru masz dwie trasy. Pierwsza: powtarzasz jak zdartą płytę scenariusz z poprzedniego roku, ale jak powiedział Albert Einstein, jeżeli cały czas będziesz robić to samo, nie będziesz miała innych rezultatów. Druga droga to próba naprawienia błędów i nowe postanowienia, nowe nawyki, żeby nadchodzący rok rzeczywiście był lepszy od poprzedniego.

Każdy rok inspiruje do myśli o zmianach

Każdy rok inspiruje do myśli o zmianach – ale najczęściej te chwilowe zmiany prowadzą tylko do utrwalenia starych nawyków. Postaraj się, by w tym roku było inaczej. Pamiętaj, że wprowadzenie nowego nawyku tak, by się utrwalił, to nie kwestia pojedynczego zrywu. Według badań, zazwyczaj zajmuje nam to około 30 dni. Dlatego najrozsądniej jest zaplanować wdrożenie jednego nowego nawyku w ciągu miesiąca.

Zawsze przed nowym i nieznanym jest strach i dobrze, bo to znaczy, że myślimy i jesteśmy odpowiedzialne za swoje życie. Nie ważne gdzie teraz jesteś. Nie ważne co robisz. Powiedź sobie: Chcę i idę walczyć! Idę na wojnę, żeby wygrać ten rok! Nie chcę zmarnować szansy! Nie chcę wegetować, ale żyć.

” Na tym polega zjawisko, które nazywamy życiem. Pragniemy zmian, ale jestesmy uzależnieni od rutyny.”

Twoje życie to DAR – nie pozwól, aby bezwiednie przeciekało Ci przez palce.

Czy w ciągu ostatniego roku podjęłaś jakieś nowe ryzyko zawodowe? Coś Cię zainteresowało? Zaczęłaś uprawiać hobby? Nauczyłaś sie przygotowywać nowe potrawy? A co z Twoim zdrowiem? Czy wporowadziłaś ulpepszenia w swojej codziennej dziecie lub aktywność fizyczną? Nowy Rok to nowe możliwości, okazja do zrobienia czegoś nowego.
Może nie zawsze masz wpływ na sytuacje jakie spotykają Cię w życiu, ale zawsze masz wpływ na to, jak je postrzegasz i co z nimi zrobisz.

Może dziś czujesz, że masz małe zasoby, możliwości, talenty, siły, że tak niewiele możesz zrobić, niedużo znaczysz… może czujesz się gorsza, słabsza, mniej ważna…?
Pamiętaj! Dla BOGA Twoje „mało”, to właśnie punkt wyjścia. On potrafi użyć Twojego „mało” i zaprowadzić Cię do rzeczy WIELKICH. Zastanów się i odpowiedz sobie na te dwa pytania: Czego szukasz w swoim życiu? Co dla ciebie ma znaczenie?

Wydaje nam się, że będziemy żyć wiecznie. Że każdy rok to ogromny szmat czasu, a przed nami jeszcze „tyle” lat. Tymczasem rok to zaledwie 366 dni i tylko… 53 weekendy.

Bądź wdzięczna za to co masz

Trzy podziękowania, które należy powtarzać kazdego dnia: dla życia, dla innych i dla samego siebie. Słowo „dziękuję” ma wielką moc. Dzięki nim skupiamy się na pozytywnych aspektach naszego życia. Podziękowanie dla życia to podziękowanie za to, co mamy. To mur obronny, który nas oddziela od osób, które pragną ciągle więcej i więcej – co czyni ich nieszczęśliwymi. Podziękowanie dla życia zmusza do zastanowienia się, co dobrego spotkało nas w ciągu dnia. Podziękowanie dla innych nastawia nas lepiej do ludzi, budzi w nas ciepło i życzliwość. Dziękując codziennie osobie, która dała nam coś cennego, ładujemy się pozytywną energią.

Niepowodzenia traktuj jak szanse na nowe

Nie obawiaj się niepowodzeń- traktuj je jak element rozwoju. Nie rozpamiętuj ich, ale traktuj je jako ważną lekcję daną Ci przez życie! Pamiętaj o zasadzie, która mówi, że im więcej próbujesz, tym więcej szans masz na uzyskanie dobrego wyniku. Przyznaj sobie prawo do popełniania błędów i ponoszenia porażek. Życie jest ciągłą zmianą, jest falą. Są przypływy i odpływy. Gorsze momenty są wpisane w ludzki los na tej planecie.  Błędy są częścią naszego żywota. Są nieuchronne. Im szybciej zdamy sobie z tego sprawę i damy sobie prawo do ich popełniania, tym szybciej uwolnimy się, od poczucia winy.

Ciesz się z najmniejszych rzeczy i szukaj radości w prostocie.

Robienie tego, co dla Ciebie ważne, co sprawia Ci przyjemność, dzięki czemu masz uśmiech na twarzy, to najprostszy sposób do odnalezienia, tego za czym tak nieustannie gonisz. Źródłem dobrego samopoczucia jest pełne zaangażowanie się w to, co się dzieje dookoła Ciebie, są to drobne przyjemności, takie jak cieszenie się promieniami słońca lub tym, że czujesz się dobrze fizycznie i możesz żyć po swojemu i z pasją.

Uwierz w siebie i swoje możliwości

Zasługujsz na każdą możliwość jaką dostajesz od życia. Jeśli chcesz naprawić swoje życie i żyć tak jak na to zasługujesz, musisz biec w swoim własnym wyścigu. Nieważne co inni ludzie o tym pomyślą. Ważne jest to co myślisz sama o sobie. Nie przejmuj się sądami innych , dopóki wiesz, że postępujesz prawidłowo. Możesz robić co zechcesz, jeśli jest to tylko zgodne z Twoim sumieniem i sercem. Nigdy nie mierz własnej wartości cudzą miarą. “Każda sekunda poświecona myśleniu o cudzych marzeniach zabiera Ci tylko czas i odciaga od własnych pragnień.” Zaufaj sobie i stwórz takie życie, jakie chciałabyś przeżyć. Każdego dnia otwiera się przed Tobą milion możliwości, ucz się wybierać te, które są dla Ciebie najlepsze. I pamiętaj: Twoje I CAN – potrafię – jest znacznie ważniejsze od Twojego IQ – ilorazu inteligencji.

Ucz się nowych rzeczy. Próbuj. Doświadczaj.

Każdego dnia ucz się czegoś nowego, to uczyni Cię lepszym człowiekiem. Dzięki uczeniu się odkrywasz nowe rzeczy. Zaczynasz rozumieć, co cię interesuje, a co nie. Coś, co wstępnie wydawało się interesujące okazuje się nudne. Szukaj, próbuj dalej. W ten sposób dowiadujesz się też nowych rzeczy o sobie. Nie bój się doświadczać, nie bój się szukać, nie bój się kształtować siebie. Masz nowe 366 dni możliwości, by doświadczać.

Doceń najbliższe osoby

Czy potrafisz sprawić, by Twoi najbliżsi czuli jak bardzo są dla Ciebie wyjątkowi. Ciesz się, że masz wokół siebie tylu wspaniałych ludzi. Podczas posiłku z przyjaciółmi odłóż smartfon, smakuj z pełną świadomością dania, uważnie słuchaj toczącej się przy stole rozmowy. Staraj się zapamiętać te przyjemne chwile, z których dzień po dniu będziesz wznosić piramidę swojego szczęścia.

Uśmiech przełamuje lody.

Uśmiech to najlepszy początek każdej rozmowy. Szczery uśmiech jest podstawą budowania relacji z ludźmi i zaraża pozytywną energią. Podobno ludzie, którzy często się uśmiechają i czerpią radość z życia, żyją około 7 lat dłużej od tych, którzy tego nie robią. Życzę Ci abyś w nowym roku miała milion powodów do tego, by każdego dnia wstawać z uśmiechem na twarzy.

Dobro wysłane w świat zawsze do Ciebie wróci, często z najmniej oczekiwanego kierunku.

Wartość Twojego życia zależy od tego, jakie wartości weń wnosisz. Kiedy podnosisz do wyższego poziomu życie innych ludzi, wpływasz także pozytywnie na swoje życie. “Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – mówił Jan Paweł II. Dobro wraca, to co dajesz innym wróci do ciebie.

Zadbaj o własne zdrowie

Twój zegarek podaje ci dokładną godzinę. Wiesz co prawda, że spóźnia się jedną sekundę na dobę, ale uznajesz, że nie ma to większego znaczenia – kto by sobie zaprzątał głowę jedną sekundą. Jednak po upływie roku opóźnienie zegarka będzie wynosiło sześć minut, po trzech latach – osiemnaście, a po pięciu – pół godziny. Zegarek nie będzie już pełnił swojej funkcji, stanie się bezużyteczny.

Ciało ludzkie działa tak samo. Zależnie od Twoich nawyków możesz tracić lub zyskiwać lata życia. Czerwone lampki alarmowe zapalają się, kiedy jest za późno – choroba już wyrządziła szkody, których nie sposób naprawić. Organizm był niszczony w środku, niezauważalnie. Żyjemy w niestabilnym środowisku, zmiennym zarówno w wymiarze materialnym, jak i emocjonalnym. W całym tym chaosie musimy znaleźć własny środek ciężkości, pozwalający zachować nam równowagę. Pamiętaj, że zawsze jest dla kogo żyć.

Zawsze znajdź chwilę dla siebie

Ważne jest abyśmy na nowo nauczyli się odpoczywać i relaksować. To nie tylko zapobiega wielu chorobom, rozwijającym się z powodu ciagłych napięć i niepokoju, ale pozwala nam również oczyścić umysł, skupić się i znaleźć twórcze rozwiązania naszych problemów.

Żeby każdy nowy dzień był naprawdę nowy.

Każdego ranka zaczyna się zupełnie nowy dzień. Po dobrze przespanej nocy, podczas której się zregenerowałaś, jesteś jak nowo narodzona. To magiczna chwila. Wykorzystaj ją. Jeśli zbyt dokładnie planujesz, co masz zrobić w ciągu dnia, sama siebie ograniczasz. Wykorzystaj poranną energię jak trampolinę. Wykorzystaj ranek, by się zastanowić, jak mogłabyś wyrazić swój potencjał. Poszerz pole własnych możliwości. Zmobilizuj siły, by wymyślić siebie na nowo.

Warto pójść własną drogą

Wystarczy tylko się zebrać i zacząć działać, zamiast szukać kolejnych wymówek. Przezwyciężyć strach, wyzwolić się z blokad i ukrytych lęków. Zacząć żyć po swojemu i wyznaczać własną drogę, zamiast powielać schematy. Każda chwila zawahania, każda przeszkoda to tak naprawdę część naszej drogi, bo każda z nich niesie lekcję. Jeśli ją zrozumiemy, następnym razem będziemy mądrzejsi.

Teraz zastanów się..Ile razy rezygnowałaś z czegoś, bo inni Cię przekonywali, że to bez sensu? Ile razy Ty odpuściłaś, bo stwierdziłaś, że mają rację? Ile razy porzuciłaś marzenia i pragnienia w kąt? Obiecaj sobie, że w tym roku i przez kolejne lata pozostaniesz wierna swoim marzeniom, pragnieniom i celom. Jeśli chcesz żyć, jak tego pragniesz, musisz przejąć odpowiedzialność za własne wybory – obecne i przyszłe.

Wierz zawsze w to co robisz i co chcesz robić, nawet jeśli jesteś z tym sama. Słuchaj siebie, swojego srca i rozumu. To one są dla Ciebie drogowskazem, dzięki temu wiesz gdzie się kierować. Teraz, dziś, w tym momencie to Ty decydujesz, Ty wybierasz i to od Ciebie zależy jak będzie wyglądało Twoje życie…

Podsumowując

Nowy Rok 2020 to 366 dni nowych możliwości ! To nowe dwanaście miesięcy. Nowe, niezliczone okazje do samorealizacji. Wykorzystaj je w zgodzie ze sobą!
Jeden dzień może być trudny, dwa dni smutne a co z resztą? To już Twoja decyzja!

Ja życzę Ci w nadchodzącym 2020 roku wiary w siebie, wewnętrznego spokoju, który pozwala dokonywać właściwych wyborów i poukładanych myśli. Pozytywnych i wspierających osób wokół siebie oraz
skuteczności w realizacji własnych małych i dużych postanowień.

Życzę Ci abyś przez te kolejne 366 dni pamiętała, że każdy dzień jest idealny na zmiany i żaden dzień się nie powtórzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Aby kontynuować potwierdź używanie ciasteczek na tej stronie wiecej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close