książki rozwojowe
Rozwój osobisty,  Strona główna

Książki rozwojowe- dlaczego warto je czytać?

Książki rozwojowe warto czytać, ponieważ dają inspirację do szukania nowych sposobów myślenia i działania, pomagają szybciej osiągać wyznaczone cele… Przede wszystkim pozwalają uczyć się na cudzych błędach lub na sukcesach. Po co metodą prób i błędów wyważać otwarte drzwi skoro można skorzystać z doświadczenia kogoś kto już osiągnął to na czym tobie zależy i mieć to szybciej i z mniejszym wysiłkiem? Szkoda czasu na niepotrzebne błędy.

Książki rozwojowe zmieniają życie i sposób myślenia

Książki rozwojowe dosłownie zmieniają życie i sposób patrzenia na problemy.
Czasami po przeczytaniu jakiejś książki nagle widzimy wszystko inaczej. Nagle możemy góry przenosić i wierzymy w siebie jak nigdy dotąd. Książki rozwojowe, które uwielbiam czytać potrafią dokonać rewolucji w moim myśleniu. Ułatwiają stawanie się lepszą wersją siebie. Pobudzają kreatywność. Mają na mnie mega pozytywny wpływ i bardzo dużo pomysłów wynoszę właśnie z nich.

Wiem, że większość osób nawet nie weźmie książki do ręki, bo nie mają czasu lub po prostu nie lubią czytać, dlatego postanowiłam zamieścić na blogu fragmenty niektórych książek, które mnie zafascynowały 🙂 Być może znajdziesz czas by przeczytać wpisy na blou i razem ze mną zacząć wprowadzać swoje zmiany np. w sposobie myślenia 🙂

Zmiany zacznij od czytania książek

Dzięki wiedzy zawartej w książkach, otworzysz sobie drzwi do powodzenia w wielu dziedzinach. Możesz poprawić swoje relacje lub poprawić stan zdrowia. Wiedza zdobyta z książek uczyni cię silniejszym oraz zmieni twoje myślenie. Będziesz budziła się z uśmiechem na twarzy i z wielką energią do działania. Możesz zduplikować sposób myślenia i działania ludzi, którzy daną książkę napisali. Bo w książkach znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania, więc zrób z nich pożytek. Teraz już wiesz od czego zacząć 😉

ksążki rozwojowe

Konsekwentnie zdobywaj wiedzę, a będziesz na najlepszej drodze żeby osiągnąć życie, o jakim marzysz. Zamiast przeglądania Facebooka – czytaj książkę. Kiedy jedziesz do pracy – czytaj książkę. I kiedy wracasz z pracy – również. Czytaj i wykorzystuj tą wiedzę w swoim życiu. Czytam książki o tematyce rozwojowej, bo to kopalnia wiedzy, bo lubię myśleć i tylko takie książki mnie interesują, które zmuszają do zastanawiania się.
Czytam powoli, w skupieniu, z przerwami i wykonuję zalecane tam ćwiczenia.

W każdej książce o tematyce rozwojowej znajdzie się choćby jedna rzecz, którą da się dla siebie wyciągnąć


Ta sama książka jednej osobie może otworzyć oczy i wytworzyć u niej prawdziwe katharsis, a inna osoba nie wyciągnie z niej nic. Wszystko zależy od tego, na jakim etapie rozwoju jesteśmy. Ja jeśli już czytam jakąś książkę, to staram się wyciągnąć z niej jak najwięcej, a potem zdobytą wiedzę przekazać wam tutaj.

Na rynku jest mnóstwo tego rodzaju książek. Możesz dzięki nim rozwijać się biznesowo lub intelektualnie. Możesz pozbyć się ograniczających cię przekonań lub zmienić swoje nastawienie i myślenie. Dla każdego znajdzie się sporo ciekawych tytułów. Szukajcie, a napewno znajdziecie 🙂

Podsumowanie

Książki rozwojowe inspirują czytelnika do przekraczania swoich własnych granic intelektualnych, mentalnych czy świadomościowych. Często pomagają wyjść ze swojej strefy komfortu.

Dlatego jeśli masz marzenia, które chcesz spełnić. Chcesz osiągnąć radość, marzenie i szczęście albo pozbyć się problemu, który trzyma Cię w miejscu, to zacznij czytać ksiązki autorów, którzy sobie z danym problemem poradzili i opisali to w swoich książkach.

Macie jakąś rozwojową książkę na oku? A może obecnie coś czytacie? Podzielcie się tytułami książek, które bardzo wpłynęły na Wasze życie. Ja na początek polecam przeczytać książkę pt „Siła” Rhondy Byrne

Koniecznie dajcie też znać dlaczego Wy lubicie czytać książki!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.